Hassas Ekim Makineleri >> Case IH DD Serisi Doğrudan (Anıza) Ekim Makineleri

Ekipmanlar
 

Case IH DD Serisi Doğrudan Anıza Ekim Makineleri sağlam yapısı ile zorlu tarla şartlarında ve eğimli arazilerde yüksek ekim performansı gösterir.

Ekim makinesi üzerindeki her bir ünite özel yataklandırılmış bağlantı sistemi ile ana şasiye bağlanmıştır.Bu bağlantı sistemi anızlı tarlada ünitelere binecek yük karşısında makinanın performansını kaybetmeden çalışmasına olanak verir.

Makinenin yol-iş konumuna kolaylıkla geçmesi her iki yanda bulunan tekerlerin üzerinde bulunan pistonlar sayesinde gerçekleşir.Yol konumunda tekerler aktif ve pistonlar tam açık iken iş konumuna geçerken operatör pistonları kapatır ve tekerleri havaya kaldırır,böylece ekim ünitelerinin tarlaya tam temas etmesi sağlanır.

Case IH DD serisi doğrudan ekim makineleri dünyadaki çoğu rakibinin aksine hareketini şafttan değil kuyruk milinden almaktadır.Bu özellik sayesinde rakiplerine göre yaklaşık 50 HP daha düşük güç gereksinimi duymaktadır.

Makinenin ağırlığını eşit olarak dengeleyen tahrik tekerleri sayesinde tohum ve gübre ekici sistemlerine hareket iletilir.Bu sayede zorlu şartlarda bile makine arazi üzerinde dengeli ve sağlam bir şekilde çalışır.

Ünitenin tarlada çalışması sırasın karşılaştığı baskı güçlü yay ile karşılanır.İstenildiğinde opsiyonel olarak yay değiştirilir.

Case IH DD serisi doğrudan ekim makinesi diskli tip ekici düzeni ile hassas bir ekim performaansı sağlarken.Çift dişli zincirli tip hareket iletim sistemi ile kesintisiz güç aktarımı sağlar.

Diskli tip ekici siteminin yüksek performanslı çalışmasına en büyük katkı tohum büyüklüğüne göre ayarlanabilen tekleme sistemi tarafından yapılmaktadır.

Tohum ekim sisteminin en önemli parçaları arasında yer alan şeffaf gözetleme penceresi ve çalışma sonrasında tohumu boşaltmaya yarayan kapak ile tam kontrollü ekim sağlanır.

Case IH DD serisi doğrudan ekim makineleri sahip oldukları agresif parçalayıcı diskler ve hassas tohum yatağı kapatıcılar ile piyasadki tüm rakiplerinin önünde yer almaktadır.

Case IH DD serisi doğrudan ekim makineleri tohumu bırakacakları çiziyi yatay ve dikey güçleri sönümlendirecekler yaylarla donatılmış gri diskler ile açar ,ayrıca özel yapılı yıldız şeklindeki disklerde anızı parçalayarak tohumumun bırakılacağı mükemmel ortamı sağlar.

Case IH DD serisi doğrudan anıza ekim makineleri yüksek kapasiteye sahip korozyona karşı dayanıklı tohum ve gübre depoları sayesinde uzun süre kesintisiz çalışma performansı sergiler.